Emilia Kasperczak

Psycholog - psychoterapeuta

Swoją praktykę zaczęłam cztery lata temu. Ukończyłam psychologię, jestem w trakcie certyfikacji na terapeutę Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Stale poszerzam swoją wiedzę, m.in. podczas szkoleń w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz Fundacji ETOH w Warszawie.
Pracuję zgodnie ze standardami PTP i etyką zawodu psychologa. Zgodnie z nimi przynajmniej raz w miesiącu, moją pracę w gabinecie konsultuję z certyfikowanym superwizorem. Ocenia on dotychczasowy przebieg terapii i pomaga zaplanować dalsze działania, tak by w jak najkrótszym czasie osiągnąć najlepsze efekty. Superwizji powinien poddawać się każdy terapeuta. Także superwizorzy mają swoich superwizorów (więcej o certyfikacie psychoterapeuty i superwizora terapii http://ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=39).
Psychoterapię prowadzę w nurcie integracyjnym. Oznacza to, że podczas pracy czerpię z osiągnięć różnych kierunków psychoterapeutycznych. To pozwala mi na swobodny wybór narzędzi, tak by jak najlepiej dopasować je do Twoich preferencji.
Jestem przekonana, że to Ty jesteś najlepszym ekspertem we własnych sprawach. I potrafisz rozwiązać swoje problemy, jeśli tylko w profesjonalnych oraz bezpiecznych warunkach pomogę Ci wyzwolić potencjał. Chcę, żeby nasza wspólna praca zmniejszyła zakres negatywnych emocji, jakie odczuwasz. A także by pozwoliła Ci lepiej poznać siebie i tworzyć satysfakcjonujące relacji z ludźmi. Proponuję zamianę niewygodnych, upijających butów na bardziej odpowiednie - pozwalające swobodnie kroczyć przez życie ???? I najważniejsze! Problemy, nad którymi pracujemy podczas terapii zawsze ustalamy wspólnie.
Prywatnie jestem mamą, partnerką. Mam też drugi zawód - zajmuję się PR-em.