Paula Rol

Psycholog - psychoterapeuta

Jestem psychologiem i psychoterapeutką z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyłam czteroletnie szkolenie w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej w CTPB w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, na oddziale onkologii dziecięcej i w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Od kilku lat pracuję terapeutycznie w różnych Poradniach Zdrowia Psychicznego z dorosłymi i młodzieżą.
Pracuję z osobami z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, psychotycznymi, z niskim poczuciem własnej wartości. Pomagam osobom doświadczającym kryzysów życiowych, mającym trudności w tworzeniu relacji, radzeniu sobie z emocjami i stresem. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Odbyłam także własną psychoterapię.
W mojej pracy najważniejszy jest dla mnie autentyczny kontakt z drugą osobą. Zależy mi na zbudowaniu ciepłej i życzliwej relacji terapeutycznej, opartej na poczuciu bezpieczeństwa i zaufaniu. Psychoterapia jest dla mnie towarzyszeniem drugiej osobie w pokonywaniu trudności, ale także w odkrywaniu swoich mocnych stron i potencjału, który tkwi w każdym z nas.